SKOLNIEKS PĒTNIEKS PILSĒTNIEKS

 1. 2023

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Dailes teātra priekšlaukumam Rīgā

  No Latvijas Arhitektūras 2023.gada balvai izvirzītajiem 12 darbiem SPP žūrija apbalvoja skaisto, ērto un drošo laukumu Rīgas centrā, kurš kā atjaunota publiskā ārtelpa iederas gan apkārtējās apbūves vēsturiskumā, gan teātra ēkas modernismā, tas ir dabai draudzīgs un cilvēkiem nozīmīgs, tajā lietderīgi izmantoti arī oriģinālie labiekārtojuma elementi un materiāli.

  Pirmoreiz par Latvijas Arhitektūras gada labāko darbu SPP izvēlēja to pašu, ko starptautiskā žūrija.


 2. 2022

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Āgenskalna tirgus transformācijai Rīgā

  No Latvijas Arhitektūras 2022.gada balvai izvirzītajiem 16 darbiem SPP žūrija apbalvoja, viņuprāt, ilgtspējīgi transformēto Āgenskalna tirgu, jo tas ir gan vizuāli estētisks, gan videi piemērots, gan visiem pieejams, gan drošs un kvalitatīvs, kā arī tā devums sabiedrībai ir lielāks par citiem nominantiem. 


 3. 2020

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Kultūrtelpai HANZAS PERONS Rīgā


  No Latvijas Arhitektūras 2020.gada balvai izvirzītajiem 9 darbiem SPP žūrija apbalvoja bijušās Rīgas preču stacijas noliktavu, kas pārbūvēta par daudzfunkcionālu ēku plašizklaides pasākumiem — lietderīgu, iederīgu, ilgtspējīgu un unikālu. Tās ietilpība ir 1000 cilvēku vienlaicīgi, un tā ir saprotama vienam cilvēkam atsevišķi. Ēka ir ērta, viegli pieejama, laikmetīga, un tajā ir laba gaisma. Tā izglīto un stāsta, kā skaisti var izglābt vēsturi. Mīnus — ēka ir dārga.


 4. 2019

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Alūksnes Bānīša stacijai

  No Latvijas Arhitektūras 2019.gada balvai izvirzītajiem 11 darbiem SPP žūrija apbalvoja kādreizējo bagāžas šķūnīti tāpēc, ka tas kā mantojums, kļūstot par publisku būvi, ir atjaunots un lietojams, tajā ir saglabāts, bet pārveidots tas, kas nepatīk, un ir pielietotas autentiskās lietas, tas ir pieejams neatkarīgi no vecuma un veselības stāvokļa.


 5. 2018

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcai Rīgā

  No Latvijas Arhitektūras 2018.gada balvai izvirzītajiem 9 darbiem SPP žūrija apbalvoja šo, viņuprāt, moderno, funkcionālo un visiem pieejamo ārstniecības iestādi, jo tādā nokļūt bērniem nebūtu bail.


 6. 2017

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Apartamentu viesnīcai RED ICE Rīgā

  No Latvijas Arhitektūras 2017.gada balvai izvirzītajiem darbiem SPP žūrija apbalvoja šo ēku, jo tā ir gan droša, gan uzkrītoša un tā atrodas labā vietā.


 7. 2016

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Apartamentu kompleksam KADO KARIM Jūrmalā

  No Latvijas Arhitektūras 2016.gada balvai izvirzītajiem 8 darbiem SPP žūrija apbalvoja šīs ēkas, jo ir oriģinālas un radošas, tās gan ierakstās vidē, gan ir videi draudzīgas.


 8. 2015

  SPP bērnu balva ZIRNIS — MIERĪGI! instalācijai Rīgas Miera ielā

  No Latvijas Arhitektūras 2015.gada balvai izvirzītajiem 13 darbiem SPP žūrija apbalvoja šo objektu, jo tam piemīt gan jocīgs izskats, gan funkcionalitāte un tajā izmantoti jauni paņēmieni, kā parādīt jaunu projektu.


 9. 2014

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Austrumlatvijas koncertzālei GORS Rēzeknē

  No Latvijas Arhitektūras 2014.gada balvai izvirzītajiem darbiem SPP žūrijai pat vairāk nekā pēc 20 gadiem patiks šī ēka. Jo tā iemieso rēzekniešu garu un paaugstina pilsētvides kvalitāti, tā ir moderna, daudzpusīga, ērta, pieejama visiem un sabiedriski nozīmīga ne tikai reģiona mērogā.


 10. 2012

  SPP bērnu balva ZIRNIS — SAMRODE biroja ēkai Ventspilī

  No Latvijas Arhitektu savienības 2012.gada skates arhitektūras darbiem SPP žūrijai pēc 20 gadiem patiks šī ēka. Jo tā iekļaujas vidē, ir draudzīga dabai un ilgmūžīga, kā arī lietojama un patīkama gan jauniem, gan veciem cilvēkiem.


 11. 2011

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Dzīvojamajai mājai Jūrmalā

  No Latvijas Arhitektu savienības 2011.gada skates arhitektūras darbiem SPP žūrijai pēc 20 gadiem patiks šī ēka. Jo tā iederas vidē, ir dabai draudzīga, piemērota iedzīvotājiem, gaiša un mājīga.


 12. 2010

  SPP bērnu balva ZIRNIS — Latvijas paviljonam EXPO 2010 Šanhajā

  No Latvijas Arhitektu savienības 2010.gada skates arhitektūras darbiem šī būve SPP žūrijai patiks arī pēc 20 gadiem. Jo tā ir unikāla, ērta visiem un netraucē citiem. Papildus komentāri laureātei:

  forša
  moderna
  mirdzoša
  ārkārtīgi skaista ēka
  ieinteresēja mani
  es arī tur gribu :*
  nereāli smuki
  vislabākais
  superīgs
  xo xo xo
  o o o

   

   


Built with Berta.me